Víkendová dílna

Všichni vnímáme svět skrze objektiv své historie. Naše zkušenosti mění, nebo zcela ovlivňují to, jak reagujeme na přítomnost. Když se narodíme, jsme připraveni a stvořeni být šťastní v nedokonalém světě.“                                                                                                                                                                                  Albert Pesso
 
26. a 27.ledna 2019
Psychoterapeutické centrum Vážka
Wuchterlova 8, Praha 6.
  • Setkání je vhodné pro laiky i odborníky. Pro úplné začátečníky netknuté terapií i pro lidi znalé PBSP, či jiný druh terapie.
  • Doufáme, že víkendovou intenzivní formu setkání ocení i mimopražští. Pokud bude zájem, je možnost pokračovat v navazující víkendové skupině. 

PBSP je psychoterapeutická metoda vytvořená manželi Albertem Pessem a Dianou Boyden-Pesso. Terapie předpokládá, že se rodíme s radostným očekáváním od světa, že naše základní vývojové potřeby budou naplněny. Když toto očekávání není naplněno „tak akorát“ (dostáváme málo, nebo moc, nebo se příliš brzy staráme o někoho jiného než o sebe), nestaneme se celistvými a nejsme v životě plně vyrovnaní. Naše historie, tedy ovlivňuje přítomnost a její kvalitu. PBSP „napravuje“ naši historii na symbolické úrovni pomocí vytváření „nových vzpomínek“, tedy zážitku toho, co jsme kdysi ideálně potřebovali zažít. Do našeho mozku poté ukládáme tuto „novou mapu“ v takové podobě, jako bychom ji zažili reálně a můžeme se pak o ni opřít. Pokud můžeme emočně, tělově i kognitivně doprožít, co jsme kdysi potřebovali, kvalita našeho života se výrazně zvyšuje.


Na semináři nabízíme formu výběru rozsahu účasti:

A) základní modul = teorie, cvičení a „pasivní“ účast na terapeutickém sezení

B) modul = modul A) + vlastní terapeutické sezení v rámci skupiny v délce asi 60 minut /prosíme, vyjádřete svůj zájem v přihlašovacím e-mailu/

 

Pracovat budeme v sobotu od 10:00 do 19:00  a v neděli od 9:00 konec mezi 14:00 a 15:00

ZA KOLIK: lektorné modul A/ 2 500,- Kč, modul B/ 2 900,- Kč tj. 400,- Kč navíc za terapeutické sezení (první tři zájemci). Sezením se myslí „struktura“, tedy možnost zažít PBSP terapii s jednotlivcem na pozadí skupiny.

POTVRZENÍ ZÁJMU: máte-li o tento seminář vážný zájem, kontaktujte nás e-mailem do 10. ledna 2019. Dostanete poté další instrukce o záloze, po jejímž zaplacení budete definitivně zařazeni mezi účastníky a obdržíte další podrobnosti.

Na shledání a na společnou práci se těší:

PhDr. Petra Rohlíková, Ph.D. 774 595 832 psycholozka@napismi.cz  a MgA. Martin Heřman Frys 731 317 655 terapiefrys@gmail.com

Více o PBSP na: https://www.frys-martin.com/informace-pro-zajemce-o-terapii/pbsp/